Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Opatov a Ostrava - 2.7. a 3.7.2016

V sobotu a v neděli se se konaly hned dva seriály závodů. V Opatově u Svitav to byl v pořadí již pátý závod SMS Motokrosu Pardubice a v Ostravě v Mariánských Horách třetí závod seriálu CAMS Cross Country. SMX Racing team Rudník měl v průběhu tohoto víkendu na stupních vítězů čtyři jezdce, Pavla Dvořáčka, Tomáše Nývlta, Pavla Šmahela a Radima Nosska.

Na dokonale připravené trati v Opatově vyzkoušeli jezdci během dne snad všechny druhy povrchů. Ráno se začalo na blatě, které během dne postupně vyschlo až k ideálním motokrosovým podmínkám. Později však povrch trati ztvrdnul a nakonec se začalo i prášit. V kategorii do 125 ccm se na 3. místě umístil #71 Pavel Dvořáček po pátém a prvním místě v jednotlivých jízdách a s náskokem 63 bodů stále vede průběžné bodování seriálu. V kategorii Hobby MX2 po vyhrané kvalifikaci i obou jízdách zvítězil #62 Tomáš Nývlt a zvyšuje tím své celkové prvenství v seriálu na 32 bodů.

V kategorii Hobby Open po obou výborných startech skončil na 4. místě #28 Michal Plíhal. Michal je průběžně čtvrtý a ztrácí pouhých 8 bodů na týmového kolegu #8 Tomáše Linka, který v Opatově obsadil celkové 8. místo. V téže kategorii pak dojel na 12. místě #225 Petr Matěna. V kategorii Hobby po těžkém pádu odstoupil z první jízdy #9 Marek Nývlt. Marek druhou jízdu absolvoval už jen sporadicky, aby se umístil na celkovém 16. místě, které mu v seriálu pohlídalo průběžnou pátou pozici. V kategorii Veterán I byl na 22. místě #38 Robert Kadlec. Výsledkové listiny všech závodů najdete na www.casomeric.com.

Další podnik, kterého se zúčastnili dva jezdci SMX Racing team Rudník, byl dvoudenní závod seriálu CAMS Cross Country v Ostravě. V kategorii CAMS E1 skončil v sobotu na čtvrtém a v neděli na 2. místě Radim Nossek. Jeho týmový kolega Pavel Šmahel skončil v sobotu na druhém a v neděli na třetím místě. Oba tito jezdci pak spolu ve vloženém závodě dvojic v kategorii Hobby vybojovali ještě cenné třetí místo. Výsledky všech závodů tohoto podniku najdete na serveru Moto CAMS.