Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Třemošnice - 24.9.2016

V sobotu 24. září se konal v Třemošnici poslední závod této sezóny seriálu Nova Motocross Cup. Tento seriál závodů se skládal z celkem devíti závodů. Na velmi dobře připravené trati se ho zúčastnilo šest jezdců SMX Racing teamu Rudník. Z nich na stupních vítězů stanuli Jaroslav Vopršal, Petr Matěna a Michal Plíhal.

V kategorii do 85 ccm skončil na celkovém 3. místě #4 Jaroslav Vopršal. V jednotlivých jízdách byl čtvrtý a druhý. V kategorii 21 - 32 let po pátém a třetím místě v jednotlivých jízdách vybojoval celkové 3. místo #28 Michal Plíhal a v celém seriálu po dvou vynechaných závodech skončil na 5. místě.

V kategorii Hobby 33 - 42 let skončil na celkovém 2. místě #225 Petr Matěna, který si v obou jízdách dojel vždy pro druhou pozici. Petr tak v celkovém pořadí seriálu po dvou neodjetých závodech skončil na 5. místě. Ve stejné kategorii dojel na 11. místě #9 Marek Nývlt. V jednotlivých jízdách byl třináctý a desátý. V seriálu po dvou vynechaných závodech skončil na 8. místě. Po delší pauze, zapříčiněné zraněním, se v Třemošnici představil #206 Pavel Plachta, který dojel na celkovém 20. místě . Smolný den prožil #8 Tomáš Linek, který po několika technických problémech, které se na jeho motocykl lepily už od tréninkových jízd, musel ze závodů nakonec odstoupit.

SMX Racing team Rudník by chtěl touto cestou poděkovat Jarimu Kurrimu a jeho realizačnímu týmu za uskutečnění a bezproblémový chod všech závodů v této sezóně 2016. Děkujeme Vám! Slavnostní vyhlášení Nova Motocross Cupu proběhne 19. listopadu 2016 v Žamberku.