Rudnická Rokle & SMX Racing team Rudník

Třemošnice a Benátky nad Jizerou - 8.4.2017

Motokrosová sezóna se rozjela na plný pecky. O tomto víkendu se jezdci SMX racing teamu Rudník Dominik Dytrt, Tomáš Nývlt, Michal Plíhal a Tomáš Fajgl zúčastnili prvního podniku SMS Pardubice v Třemošnici. Jarda Vopršal závodil v Benátkách nad Jizerou na prvním závodě Motocross Cup.

Předpověď počasí nasvědčovala tomu, že se určitě nebude prášit, ba naopak. Závodníci si měli užít opravdu hodně blátivé závody. V Třemošnici na velmi těžké podmínky doplatil Dominik Dytrt, který se těšil na první letošní závodění, ale pořadatelé museli jeho třídu 50 ccm zrušit, protože by tito nejmenší závodníci neobjeli ani jedno kolo. Nevadí, protože Dominik má před sebou ještě stovky závodů.

Ve třídě HOBBY nastoupil Tomáš Fajgl, který ze zdravotních důvodů v loňské sezóně nezávodil, a proto se nemohl dočkat, až vyjede na trať. V první rozjížďce dojel na 13. a ve druhé na 15. místě. Celkově se umístil na 14. pozici. Na začátek dobrý, ale Tomáš se bude chtít určitě během sezóny posouvat dopředu.

Ve třídě HOBBY OPEN nastoupil v barvách SMX racing teamu Rudník Michal Plíhal, který toho už letos nazávodil hodně, ale s lyžařem v závěsu. Na hliněném (bahnitém) povrchu jel letos poprvé, ale podle třetího nejrychlejšího času z kvalifikace se dalo soudit, že Michal bude bojovat o přední příčky. V první rozjížďce si nevedl vůbec špatně. Skončil na 5. místě, ale v depu prezentoval, že není něco v pořádku s jeho závodním strojem. Ve druhé rozjížďce se potvrdila závada na stroji a Michal skončil (v jeho případě) až na 11. místě. Škoda, Michal měl určitě na to, aby bojoval o stupně nejvyšší.

Velkou radost nám udělal Tomáš Nývlt, který už v kvalifikaci potvrzoval, že je loňským přeborníkem kraje ve třídě HOBBY MX2. V této třídě bude SMX racing team Rudník reprezentovat i letos. Tomáš kvalifikaci vyhrál a ne jinak tomu bylo v obou rozjížďkách. Dvě první místa z obou rozjížděk Tomášovi zaručují celkové prvenství v závodě a také v seriálu. Jen tak dál Tome.

Jak jsem se již zmiňoval, v Benátkách nad Jizerou náš SMX racing team Rudník reprezentoval Jaroslav Vopršal. A reprezentoval opravdu úspěšně. První rozjížďku Jarda vyhrál a ve druhé rozjížďce po pádu skončil na 3. místě. Celkově tak skončil na krásném 2. místě a stejné umístění mu patří v celém seriálu Motocross Cup. Pro Jardu to byl dobrý trénink a příprava, na mistrovské závody juniorů, který by chtěl v letošní sezóně absolvovat s co nejlepším výsledkem.

Všem jezdcům gratuluji k jejich výsledkům a za reprezentaci SMX racing teamu Rudník děkuji. Děkuji také sponzorům, mechanikům, rodičům a fanklubu za podporu. O tomto víkendu v sobotu, bude Tomáš Linek (Bobr) závodit ve Vranově u Brna (METEORIT CUP) a v neděli budou jezdci v hojném počtu usilovat o první letošní body prvním podniku NOVA MOTOCROSS CUP 2017 v Opatově.